ČEZ Adrenalin Cup a Bernard Beskydský šerpa za námi

Dvacátý ročník ČEZ Adrenalin Cupu 2016 opravdu dostál svému zaměření a byl plný extrémů. Ačkoliv v prostoru fotbalového hřiště Ostravice převládalo více než horké počasí, nepředvídatelná Lysá hora kvůli silnému větru do vzduchu paraglidisty nepustila. Z vítězství se potřetí v řadě radoval tým OpavaNet ve složení Robert Krupička, Tomáš Ledník, Jiří Hudeček a Kamil Mrůzek, kteří se tak znovu mohou těšit z titulu mistrů republiky.


Kvarteto OpavaNet prosvištělo letošním závodem stylem start-cíl. Jako první na Lysou horu doběhl Robert Krupička, který se tak za obhajobou prvenství vydal tím nejlepším možným způsobem. A to i přesto, že mírně zazmatkoval na cestě a uhnul z trati, za což následovala pětiminutová penalizace. I přes tento defekt se však udržel v popředí. Poté však zasáhla příroda a kvůli silnému větru nemohli na svém úseku vzlétnout paraglidisté. Atraktivní přistání do středu fotbalového hřiště v Ostravici je sice minulo, ale i tak si dali aktéři kilometrový běžecký úsek z Lysé hory s padákem na zádech, který alespoň symbolicky rozevřeli, aby v následných intervalech mohli do bojů vypustit další členy týmu.

 

„Ani se nedá říct, že mě to mrzí. To, co děláme, je outdoorový sport, který je závislý na počasí. Já už se paraglidu věnuji 25 let a za tu dobu už jsem si zvykl, že s přírodou se zápasit nedá. A když počasí není ideální, musí zvítězit zdravý rozum. Spíš je to škoda pro diváky, kterým jsme nemohli ukázat, co v nás je a co umíme. Jsme ale rádi, že jsme se tady sešli, strávili spolu nějaký čas, zasportovali si, řekl člen vítězného týmu Tomáš Ledník. Nakonec však tento zkušený sportovec o něco později pro diváky přece jen jako jediný a mimo soutěž z Lysé hory sletěl. Tým OpavaNet zvítězil v čase 3:25:25 hod.

 

Na druhém místě skončila štafeta týmu Technika Brno Extreme Abuelo, pro kterou bylo i stříbro velkým úspěchem. „Loni jsme byli třetí, letos druzí. OpavaNet v téměř stejném složení jezdí už dlouho a upřímně musím říct, jsou to esa v České republice i na světě. I když se snažíme, nejsme schopni je předehnat. To by museli vyloženě něco pokazit. Takže pro nás druhé místo je naše maximum a zároveň náš nejlepší výsledek na Adrenalin Cupu za deset let, takže jsem moc spokojený,“ okomentoval druhou příčku Pavel Srbecký, který jako kajakář finišoval za doprovodu zbylých členů štafety. Třetí místo urval další brněnský tým Technika Brno Extreme.

V souboji ženských týmů se nejvíce dařilo družstvu Czech Outdoor Extréme Team XX ve složení Marcela Mikulecká (běh), Ivana Březinová (paragliding), Zdeňka Němcová (MTB) a Romana Ševčíková (kajak), které proběhlo cílem v čase 4:46:56 hod. V celkovém pořadí všech družstev dívky, které se staly mistryněmi ČR, obsadily 15. místo.

 

„Letošní 20. ročník byl asi nejtěžší ze všech, a to vzhledem k náročnému počasí, které nás opravdu otestovalo. Ještě ráno se zdálo, že všechny disciplíny klapnou, pak ale vítr překazil slet padáčkářů a extrémně velké teplo, které v této oblasti panuje poslední tři týdny, způsobilo, že bylo málo vody i na závěrečný úsek kajaků. Mohli jsme vypustit pouze osm kubíků vody, koryto bylo vysušené a čekali jsme téměř hodinu a půl, než se naplnilo do takové míry, abychom do něj závodníky mohli vpustit. Velkého proudu vody jsme pak museli maximálně využít, proto jsme kajakáře posílali na trať nahuštěně každých 30 vteřin. Nic podobného jsme nikdy nezažili a zvládli jsme to jen díky intenzivní spolupráci s Povodím Odry,“ zhodnotil jen pár minut po skončení 20. ročníku akce, pro změnu už za hustého deště, Martin Kráčalík, ředitel pořadatelské agentury Seven Days Agency.


Vrcholné sportovní výkony v terénu předváděli také nosiči piva ve speciálním závodě Bernard Beskydský Šerpa, který se v rámci ČEZ Adrenalin Cupu konal již poosmé. Pětašedesátikilový sud piva na Lysou horu nejrychleji ze všech 21 družstev na Lysou horu vynesla čtveřice Milan Marhal, Petr Mazal, Martin Mazal, Jakub Mach z týmu Team Poštovna Sněžka. Borci zdolali devítikilometrovou trať s převýšením 950 metrů v čase 01:46:34.59 hod.

Sobotní den ale nebyl jen o závodění, ale díky Nadaci ČEZ také o pomoci. Diváci mohli v ČEZ Energy zóně prostřednictvím bezplatné mobilní aplikace EPP – Pomáhej pohybem od Skupiny ČEZ, která zaznamenává pohyb uživatele, například chůzi či běh na lyžích a generuje body, které lze poté věnovat některému z aktuálně nabízených projektů, které Nadace ČEZ finančně podpoří. Tentokrát pomoc putuje na dvoutýdenní rehabilitační program pro Natálii Librovou v centru ADELI

Finální výsledky najdete ke stažení v sekci VÝSLEDKY.

UpdatesGallery

fotogaleriefotogaleriefotogaleriefotogaleriefotogaleriefotogaleriefotogaleriefotogaleriefotogaleriefotogaleriefotogaleriefotogaleriefotogaleriefotogaleriefotogaleriefotogaleriefotogaleriefotogaleriefotogaleriefotogaleriefotogaleriefotogaleriefotogalerie

SOCIAL NETWORKSAKTUÁLNĚ V OSTRAVICI

DNES 22.02. -1.0°C
ZÍTRA 23.02. -6.2°C